KAIP PRIŽIŪRĖTI AVALYNĘ, KAD JI KUO ILGIAU TARNAUTŲ?

KAIP PRIŽIŪRĖTI AVALYNĘ, KAD JI KUO ILGIAU TARNAUTŲ?

Pirkdami batus visi tikisi, kad nauja batų pora tarnaus kelerius ateinančius metus, o per šį laiką tai tikrai nepakeis savo kokybės ir išvaizdos. 

Pirkdami batus visi tikisi, kad nauja batų pora tarnaus kelerius ateinančius metus, o per šį laiką tai tikrai nepakeis savo kokybės ir išvaizdos. Tačiau avalynę kasdien naudojant ir net laikant netinkamomis sąlygomis, galima sugadinti. Taigi išsiaiškinkime, kaip valyti batus, kad jie tarnautų mums kuo ilgiau. Pristatome kelis efektyvius ir paprastus priežiūros būdus, kurie užtikrins, kad avalynė bus naudojama daugelį sezonų. Pasinaudokite žemiau pateiktais patarimais ir įsitikinkite, kad rūpintis savo avalyne nėra sunku, o tai tikrai apsimoka.


Kaip laikyti avalynę, kad nepažeistumėte pjūvio ir medžiagos?

Sezono pabaiga nereiškia, kad avalynė turi būti paslėpta spintoje ir apie tai pamiršta. Deja, daugelis žmonių neįsivaizduoja, kaip tinkamai laikyti avalynę, kad nebūtų pažeistas pjūvis ar medžiaga. Prieš padėdami batus į drabužių spintą visam sezonui, įsitikinkite, kad padas ir visas paviršius yra kruopščiai nuvalyti nuo visų rūšių nešvarumų. Verta griebtis avalynės priežiūros priemonių, kurių rasite mūsų internetinėje parduotuvėje. Kruopščios ir reguliarios priežiūros dėka avalynė bus atspari neigiamam išorės veiksnių poveikiui. Taip pat turite atsiminti, kad negerai batus laikyti spintos apačioje. Idealiu atveju spintoje turėtų būti batų spinta, kurioje kiekviena pora turės savo konkrečią vietą lentynoje ar dėžėje. Geriau dėkite batus vienas šalia kito ir įsitikinkite, kad kiekviena pora turi savo erdvę. Svarbios yra batų laikymo sąlygos. Patalpa, kurioje jie yra, turi būti vėdinama, reikia pasirūpinti, kad būtų palaikoma tinkama drėgmė ir, beje, optimali oro temperatūra.


Batų valymo būdai namuose

Norint išlaikyti nepriekaištingą batų būklę, būtina nuvalyti batus nuo esamų nešvarumų. Geriau pašalinkite nešvarumus, kai tik jie pasirodys ant medžiagos, nes bus lengviau juos pašalinti. Tačiau kyla klausimas, kaip valyti batus ir kokias valymo priemones tam naudoti. Pirmiausia šepečiu ar skudurėliu pašalinkite nešvarumų perteklių. Tačiau reikia rinktis aksesuarus minkštais šereliais, kad avalynės paviršius nebūtų subraižytas. Tada reikia paruošti indą su šiltu vandeniu. Galite pridėti ploviklių skalbiniams. Minkšta šluoste patrinkite avalynės paviršių vandeniu ir valymo kosmetikos priemone. Kitas etapas – batų džiovinimas. Vandens perteklių pašalinkite sausa kempine ir padėkite į šildomą patalpą. Tačiau svarbu nestatyti batų į tiesioginius saulės spindulius, nes šlapia medžiaga gali labai greitai išblukti.


Kaip valyti odinius batus?

Odiniai batai yra nesenstantis apavas, kurį kiekvienas nori turėti savo namuose. Jų išvaizda ir kokybė gali nesikeisti daugelį metų, tačiau derama jų priežiūra reikėtų pasirūpinti. Pirmoji užduotis – pašalinti nešvarumus nuo pado. Šiai užduočiai geriausiai tiks šepetys, būtinai su minkštais šereliais. Kitas žingsnis – minkšta ir šiek tiek drėgna šluoste nuvalyti batų išorinę dalį. Be to, nepamirškite reguliariai drėkinti odinių batų. Tam puikiai tiks vazelinas ar natūralūs augaliniai aliejai. Jie drėkins odą, neleis atsirasti įtrūkimams ir, be to, avalynė atrodys kaip nauja.


Kaip valyti zomšinius batus?

Kad zomšinė avalynė būtų nepriekaištingos būklės, būtina nepamiršti apie reguliarų valymą šepečiu. Tam rinkitės šepetį minkštais šereliais arba priedus, skirtus tokio tipo medžiagai. Norint pašalinti nešvarumus, verta naudoti rankų plovimo muilo putas. Tačiau esant stipriems nešvarumams, reikės garų. Reguliarus zomšinių batų valymas reiškia, kad pastarojo priežiūros metodo naudoti nereikės. Švieži nešvarumai ne taip stipriai įsirėžia į medžiagą, todėl juos galima lengvai pašalinti muilu ir vandeniu. Zomšinė avalynė yra itin elegantiška ir prašmatni. Puikiai atrodo elegantiškų stilizacijų derinys ypatingoms progoms, taip pat prie biuro darbui paruoštų drabužių. Todėl verta jų turėti savo garderobe ir žinoti, kaip juos prižiūrėti, kad net ir po daugelio sezonų ji išliktų geros būklės.


Kaip valyti guminius batus?

Guminės šlepetės arba basutės – tai avalynė, kurią galima lengvai išlaikyti puikios būklės. Guma yra lengvai prižiūrima medžiaga. Iš šios medžiagos pagamintus batus geriausia valyti drėgna šluoste. Juo švelniai nuvalykite visą avalynės paviršių. Vienintelis šio tipo batų trūkumas yra tas, kad išorėje gali atsirasti įbrėžimų, kurie atrodo negražiai. Tačiau juos galima nesunkiai panaikinti naudojant paprastą pieštuko trintuką.


Batų valymas – ko nepamiršti?

Valydami batus nepamirškite vadovautis gamintojo nurodymais etiketėje. Naudokite preparatus ir valymo būdus, tinkamus avalynės tipui ir medžiagai, iš kurios ji pagaminta. Riziką ant lakuotų batų galima pašalinti trintuku. Daugelio žmonių klaida yra batų skalbimas skalbimo mašinoje – jei norite, kad batai tarnautų ilgus metus, venkite to, nes aukšta temperatūra ir gręžimas gali prisidėti prie negrįžtamų pažeidimų.

Nenaudojamą avalynę reikia laikyti spintoje esančioje lentynoje arba dėžėje. Įsitikinkite, kad žieminė avalynė yra kruopščiai nuvalyta, kad ant jos paviršiaus nebūtų druskos. Žieminę avalynę galima valyti specialiais preparatais, apsaugančiais nuo neigiamo šaligatvius ir gatves užbarstytos druskos poveikio. Stenkitės reguliariai valyti vidpadžius, nes jie gali skleisti nemalonų kvapą. Norint išvengti šios problemos, verta vėdinti batus, nes grynas ir šaltas oras padės sunaikinti bakterijas, atsakingas už kvapą.